Rozcestník

Aktuality

Český motokárista PATRIK HÁJEK vyhrál 2. závod Mistrovství Evropy

Rate this item
(0 votes)

Nejlepší český motokárový reprezentant a tovární jezdec italské stáje Kosmic, Patrik Hájek (26), suverénně vyhrál 2. závod třídílného seriálu Mistrovství Evropy 2016, který se jel o tomto víkendu ve španělské Zueře.

Patrik Hájek, podporovaný českou firmou Orion, závodí v nejprestižnější motokárové kategorii KZ, ve které startují nejlepší profesionální motokáristé z celého světa. Jezdci této kategorie jsou výhradně materiálně zabezpečeni největšími výrobci motokárové techniky, takže startují z pozice továrních jezdců. Na startu v Zueře bylo i mnoho jezdců, kteří mají na svém kontě několik titulů světových a evropských šampiónů. Patrik Hájek ale podal v tomto závodě suverénní výkon a již od pátečních tréninků  dával najevo svým soupeřům velmi dobrou připravenost. S jasným přehledem vyhrál kvalifikační trénink, takže všechny jeho následující starty byly s pole position. Svou výkonovou převahu ve startovním poli tentokrát prokázal i tím, že jak semifinále, tak i velké finále, vyhrál stylem „start – cíl“.

Patrik Hájek je tak prvním českým jezdcem, kterému se podařilo zvítězit v závodě Mistrovství Evropy v „nejprestižnější“ motokárové kategorii KZ. V průběžném hodnocení evropského šampionátu kategorie KZ, je Patrik Hájek po dvou závodech na třetím místě. Na prvního několikanásobného  světového a evropského šampióna Marca Ardiga má ztrátu pouze 4 body. Takže o titulu Mistra Evropy se rozhodne v posledním třetím závodě v belgickém Genku na konci července.

Text: Vráťa Ondráček