Aktuality

EuroNASCAR Německo: Doubek 2x na bědně!

Rate this item
(0 votes)

Německý závodní okruh v Oscherslebenu (Motorsport Arena) hostil 21. - 22. září další díl evropské série Nascar 2024. Martin Doubek (Hendriks Motorsport, Orion Racing, Ford Mustang) přijel sem jako lídr skupiny EuroNASCAR 2. Změna proti minulým závodům byla v tom, že za umístění dostali jezdci dvakrát více bodů!

V sobotní kvaldě (23 závodníků) si vyjel Doubek 5. místo - nejrychlejší byl rakouský pilot a největší konkurent Doubka v boji o titul Patrick Schober (Ford Mustang). Odpoledne se nakonec radoval z vítězství v EuroNASCAR 2 Ital Claudio Cappelli, Martin dokončil první vystoupení půl sekundy za Italem jako druhý, což byla paráda. Následující den se ale Martin připletl do havárie několika vozů hned po startu druhé jízdy EN 2 a závod musel po této kolizi dohánět z poslední příčky. No a pro Doubka nastala velká stíhačka - v cíli nakonec aspoň 9. pozice, což pro Martina znamená, že udržel v seriálu průběžnou 1. pozici (436b.), před Shoberem (403b.), který druhé klání vyhrál.

V hlavní skupině EuroNASCAR PRO dominoval sobotnímu závodu Ital Gianmarco Ercoli (Chevrolet Camaro), Doubek z 12. místa na startu skvěle postupoval dopředu - v cíli z toho byla parádní bronzová příčka. V neděli vyhrál EN Pro další italský zástupce Vittorio Ghirelli (Chevrolet Camaro), Martin tentokrát už tak úspěšný nebyl - dojel devátý. Průběžně EN PRO vede Ghirelli (421b.), Doubek má na kontě 352b. a posunul se na 6. místo.

Letošní EURONASCAR 2024 má poslední finálové dějství 12. - 13. října v belgickém Zolderu, i zde na závodníky čeká dvojnásobná porce bodů za výsledky.