Rozcestník

Aktuality

EuroNascar (V. Británie) - Doubek vítězí, ale je i sestřelen!

Rate this item
(1 Vote)

Třetí podnik okruhových závodů Nascar Whelen Euro Series 2024 hostil 8. - 9. června legendární okruh v britském Brands Hatch. Pěkné počasí – kolem dráhy přihlíželo na 100 000 nadšených diváků. Český reprezentant a jediný Čech na startu devětadvacetiletý Martin Doubek (Orion Racing/Hendriks Motorsport, Ford Mustang) vybojoval vítězství v sobotní první jízdě skupiny Euronascar 2, když ovládl i páteční kvalifikaci.

 

V neděli v druhém klání ho sestřelil soupeř v boji o první příčku a Martinův Ford po tomto incidentu zůstal poškozen v bariéře. Škoda – důležité ale je, že Doubek průběžně udržel vedení v seriálu EuroNascar 2 a po šesti odjetých rozjížďkách má na svém kontě 207 bodů.

 

 

Jako jeden z mála závodí Martin za víkend ve dvou třídách (4 jízdy, dvě kvaldy), no a ještě stihl vybojovat „bednu“ i v hlavní kategorii EuroNascar PRO, celkově se zde posunul již na 8. pozici.

 

Další dějství evropského seriálu se uskuteční koncem června (29. - 30. 6.) v Holandsku, a potom už bude následovat domácí okruh v Mostě (31. 8. – 1. 9.).