Rozcestník

Aktuality

Euronascar 2024 - Doubek začal vítězně!

Rate this item
(1 Vote)

EuroNascar 2024 odstartoval (13.-14. dubna) na okruhu ve španělské Valencii a jediný český zástupce Martin Doubek (Orion Racing, Ford Mustang) tady slavil letošní první triumf!

 

 

Nejdříve v sobotní kvalifikaci Euronascar 2 Doubek zajel druhý čas z 25 jezdců. V odpoledním první závodě této skupiny se brzo dostal do čela a vedení si už nenechal vzít!

Druhý den skončil Martin stříbrný pouze 2 sekundy za vítězným Gil Linsterem (LUX, Toyota Camry). Průběžně vede EN 2 Doubek (75b.), 2. Patrick Schober (AUT, Ford Mustang, 69b.).

 

 

V kategorii EuroNascar PRO měl Martin v sobotu technické potíže svého monopostu, kdy mu odešel diferenciál v neděli v druhém klání EN PRO byla zase chvíli po startu velká kolize několika pilotů, no a do této bouračky byl zapleten i Doubek - následoval tvrdý náraz do hrazení a Ford Mustang byl odepsán! Naštěstí Martin vyvázl z ošklivé situace nezraněn - auto je na odpis a bude makačka  dát ho příště do pořádku, neboť další podnik evropské série bude hostit (18.-19. května) italská Vallelunga.