Rozcestník

Aktuality

EuroNASCAR: Doubek zakončil sezonu druhým místem...

Rate this item
(0 votes)

Závodní okruh v belgickém Zolderu hostil 14. – 15. října finálový podnik Whelen EuroNASCAR Series 2023. Za proměnlivého počasí se zde bojovalo o dvojnásobné body za umístění v jednotlivých jízdách, a tak automobiloví piloti se pochopitelně snažili dosáhnou na závěr seriálu - co nejlepší výkony. No a díky tomu mohli diváci vidět nespočet krásných soubojů, ale i dramatických momentů. Litomyšlský závodník Martin Doubek (Orion Racing, Ford Mustang) měl hned na úvod první sobotní kvalifikace skupiny Euronascar 2 problémy s převodovkou. To ovlivnilo výsledek důležité kvalifikace (postavení na start), neboť Martin byl až 12tý, v samotném klání první jízdy EN 2 potom skončil devátý. V hlavní kategorii Euronascar PRO si Doubek v sobotu odpoledne dojel pro jedenácté místo.

 

Druhý den na Martina čekalo nejdříve ráno vystoupení v EN 2, no a protože zajel v sobotním závodě druhý čas, tak na startu měl tuto výbornou výchozí pozici. Doubek dle předpokladu dobře odstartoval, a protože na dráze stále pršelo, tak bylo důležité neudělat chybu, hlídat si své soupeře. Nakonec Martin udržel své postavení - cílem byl šachovnicí odmávnut jako druhý! Posléze na Martina ještě čekalo vůbec  poslední letošní vystoupení tentokráte ve skupině EN PRO, zde dojel po několika restartech jako sedmý - byly to pro něho další důležité body.

 

Konečná klasifikace Euronascar 2: 1. Paul Jouffreau (FRA, 428b.), … 5. Doubek (CZE, 373b.), Euronascar PRO: 1. Gianmarco Ercoli (ITA, 413b.), … 8. Doubek (341b.).