Aktuality

NASCAR WHELEN EURO SERIES 2023 je tady

Rate this item
(1 Vote)

Ve španělské Valencii 6.-7. května se postavil na start jediný český reprezentant Martin Doubek (Orion Racing Team/Hendriks Motorsport), při úvodním dějství evropského šampionátu, těchto okruhových podniků.

Martin ve Španělsku zase nastoupil do obou kategorií. V sobotní kvalifikaci prestižní třídy EuroNASCAR PRO obsadil 15. místo, v samotném závodě pak dojel 12tý. Ve skupině EuroNASCAR 2 byl v kvaldě 8., po zajímavém průběhu získal v cíli lichotivou pátou příčku.

Druhý den se systém jízd prohazuje. Doubek tak v EuroNASCAR 2 startoval z nadějné páté pozice, ovšem brzo přišla rána od soupeře a odnesla to přední pneumatika. Na dráhu vyjelo zpomalovací auto - Martin (Ford Mustang) mezitím stihl vyměnit poškozené kolo. Stíhačka tak pro něho začínala z posledního místa, nakonec to dalo ještě 12. místo.

Dramatická byla poslední runda (druhá EuroNASCAR PRO), kde Doubek začínal z 12. místa a doslova se překonával - po několika restartech se probojoval v posledním kole na druhou příčku a cílem prosvištěl jen 0,6 desetin sekundy za vítězným Franzouzem Lucasem Lasserrem (Ford Mustang).

Navíc Martin dostal přidělené body za to, že v závodě předjel nejvíce soupeřů.