Rozcestník

Aktuality

EuroNascar: Doubek opět vítězí!

Rate this item
(0 votes)

V chorvatském Grobniku se odjel 18. - 19. září již čtvrtý podnik evropské soutěže, pod názvem Whelen Nascar Euro Series 2. Na startu nechyběl jediný český zástupce v poli Martin Doubek, který s podporou Orion Racing Litomyšl závodí již šestou sezonu. Místní autodrom v Grobniku seděl Martinovi v podstatě celý víkend – nejdříve byl v kvalifikaci třetí, pak vyhrál sobotní ostré souboje. Druhý den dojel osm sekund za vítězným Němcem Tobiasem Dauenhaverem, oba startují za tým Hendriks Motorsport a celkově to tak Doubkovi dalo na zlatý pohár, letos už potřetí!

„Na závod jsem se moc těšil, nakonec to vyšlo parádně. V týmu vše klapalo jak má, akorát mě mrzí výpadek z domácího Mostu v druhé rozjížďce, ale nedá se nic dělat, zbývají ještě dva podniky a rvát se o titul budu až do poslední rundy,“ shrnul své pocity Martin.

 

Průběžně po 4. závodech je v čele Euro Series 2 stále Dauenhaver (DEU, Ford Mustang, 295 b.), Doubek je druhý (CZE, Ford Mustang, 262 b.). Hostitelem předposledního klání EuroNascar je 9. – 10. října populární belgický Zolder.

 

Za Orion Racing – Petr Kovář