Aktuality

Rallye Šumava Klatovy

Rate this item
(0 votes)

Po né moc úspěšné Valašské rallye, která pro nás skončila kotrmelcem, jsme se těšili na další závod. Byli jsme rádi, že mechanici stihli celé auto dát do kupy, i když jen tak tak. Za to jim patří velké díky. Po testu na shakedownu jsme byli i klidnější, když se ukázalo, že auto funguje jak má.

Na startu naší kategorie se sešlo 10 kvalitních a rychlých posádek, které se chtěly prát o co nejlepší umístění. V pátek nás čekalo 6 rychlostních zkoušek, respektive 3 RZ které jsme absolvovali 2x. První polokruhová RZ nám připsala 7. místo. Po krátkém servisu jsme vyrazili na další RZ, kde nám ale začalo pršet a naše gumy pro mokrý povrch nebyly zvoleny dobře. Opatrnou jízdou jsme se doklouzali zase na 7. místo. Po přehození pneumatik jsme mířili ke z mého pohledu krásné a dlouhé RZ Koráb. Ta byla bohužel z důvodu havárie startuj&iacut e;c&iacu te;ho před námi zrušena a nám byl při dělen náhradní čas. Při volném průjezdu jsme tak alespoň mohli doplnit itinerář o další informace, které se hodí pro další průjezd. Po servisu jsme vyrazili na druhý průjezd těmito RZ. Z důvodu deště, střídajících se suchých míst s těmi, kde tekla voda a naší opatrné jízdy, jsme po páteční etapě nocovali stále na 7 příčce v kategorii. Obzvláště poslední RZ Koráb byla velmi výživná a na celkovém času se u nás projevila opatrnost a nezkušenost s takto těžkými podmínkami. Navíc vidina opětovně rozbitého auta byla v každé druhé zatáčce. Etapu bohužel nedokončila Sandra Pokorná pro poruchu serva u svého Subaru.

Předpověď na sobotu hlásila již suché počasí a to se vyplnilo. Hned v první zkoušce bohužel z druhého místa po havárii odstoupil Lukáš Matěna. Ve 4 z 8 testů pak pro havárii odstoupila další posádka s lepším celkovým časem. Pro nás to znamenalo posun na 5 pozici v kategorii 3. Po servisu nás čekali poslední 4 zkoušky a i když náskok jezdců před námi (z důvodu páteční opatrnosti) byl enormní,  nám se jelo dobře. Obezřetná jízda byla v časech stále znát. Následující RZ pak bohužel z důvodu poruchy převodovky vyřadila z první pozice J ardu Pešla a pro poruchu diferenciálu na dal&s caron;ím testu odstoupil Marcel Tuček. My jsme díky těmto skutečnostem rázem postoupili na 3. místo.  Poslední dvě zkoušky už žádný zvrat nepřinesly a díky technickým závadám našich skvěle jedoucích soupeřů, nás na cílové rampě nakonec čekaly naše první poháry za 3. místo v naší kategorii.

Z celkového pohledu se na start rallye postavilo 72 posádek. V cíli jich po mnoha kolizích a technických závadách bylo pouze 45. V celkovém žebříčku nám patřila 20 příčka. Rallye Šumava Klatovy pro nás byla velkou studnicí nových zkušeností a to nejen díky nepříznivému počasí, ale i díky technické náročnosti testů.