Aktuality

Tipcars Pražský rallysprint 2018

Rate this item
(0 votes)

Po pátečním klidném najíždění a postavení zázemí jsme se všichni rozjeli do tepla domovů a těšili se na závodní sobotu. Hlavní scénář Pražského rally sprintu se však začal psát v noci, kdy se nad Prahou roztrhl pytel se sněhem a krásně jí zasypal. A tak jsem s Ondřejem Šimkem a našim Mitsubishi Lancer Evo IX v sobotu odstartovali s velkými obavami, jak moc to bude klouzat! Ze Strahova, kde bylo umístěno depo, jsme se přesunuli na Zbraslav, kde nás čekaly první 2 RZ.

Naše obavy z kluzkého povrchu se ukázaly jako opodstatněné a my jsme hned na první rychlostní zkoušce v druhé zatáčce opustili trať. Bohužel jsme zapadli do měkkého podkladu a ani diváci nás nedokázali dostat zpět na trať. Na pomoc nám tedy musel přijet asistenční vůz, který nás vytáhl ven. Tímto malým extempore jsme si pěkně zavařili a na žádný dobrý výsledek již nemohli pomýšlet. Náš čas za zajetou vložku byl 5:33 a naši konkurenti od nás byli o 3 minuty vzdáleni. V druhé totožné RZ jsme byli již obezřetnější a zajeli 6 čas v naší třídě z 12 startujících.

Zbývající 4 rychlostní zkoušky se odehrávaly již na okruhové zkoušce okolo strahovských stadionů. Rozdíl v zkouškách byl pouze směr, kterým budeme Strahov objíždět a počet kol. V dopolední části byly silnice ještě pokryty sněhem a pekelně klouzaly. A tak jsme se nevyvarovali hodinám, které jsme občas i schválně protáhli pro pobavení diváků. Výsledkem bylo 6 a 8 místo ve skupině. Odpoledne, když se změnil směr jízdy a silnice oschly, jsme mohli přezout na mokré pneumatiky a vyrazit vstříc dalším km. Bohužel v předposlední RZ nám vypadlo táhlo řazení a tak čas nebyl zase dokonalý. Vše spravila až poslední rychlostní zkouška, která vyšla jak měla a byl z toho 4 čas v naší kategorii N.

Podtrženo sečteno jsme si s Ondrou závody užili, auto jsme nerozbili a snad i trochu pobavili diváky jízdou bokem nebo hodinami. Z 12 aut na startu v naší kategorii jich dojelo do cíle 9 a nám patřila 8 příčka. V celkovém hodnocení z 64 aut na startu jsme dojeli i přes ranní trápení na 45 místě z 55 aut na cílové rampě.

Závěrem sezóny musíme poděkovat všem, kteří nás podporují, ať již jde o celý team Orion racing nebo Marka Petráčka a jeho BPM motosport a servis našeho vozu. Dále samozřejmě naše rodiny a kamarády, kteří tu jsou s námi a podporují! Pokud vše vyjde jak má, tak v roce 2019 je v plánu celý seriál velkého mistráku plus nějaké volné podniky nebo rallysprinty.