Rozcestník

Aktuality

39. SVK Rally Příbram a náš první velký mistrák

Rate this item
(0 votes)

Rallye pro nás začala ve čtvrtek ráno, kdy jsme dorazili na letiště v Dlouhé Lhotě a úspěšně prošli administrativní přejímkou včetně převzetí itineráře. Podle něj jsme vyrazili na první dvě rychlostní zkoušky, které byly od servisu vzdáleny 44km. Celý den probíhal v pohodě, hned po ukončení najíždění jsme v klidu odjeli zpátky do Prahy a já se po návratu domů do dlouhé noci věnoval přepisování itineráře a výběru vhodných barevných fixů. 

 

Hned následující ráno v pátek jsme vyrazili už i s obytným autem směr Sedlčany. Zde jsme si najeli poslední 2 RZ a zamířili do servisu. Auto prošlo technickou přejímkou a my se začali chystat na odpolední Shakedown. Ten o délce 1,6 km skýtal 2 pěkné skoky, které prověřily náš podvozek od společnosti Protlum. Na závěr dne jsme ještě s Ondrou absolvovali hodinové školení první pomoci, které pro nás bylo zajímavé a určitě přínosné. 

 

 

Sobotní brzký start a my s číslem 27, podporováni teamem Orion racing, jsme vyrazili na skoro hodinový přejezd k první RZ. Ta se nám i přes můj chvílemi opožděný diktát povedla a zajetým časem jsme se zařadili na 4 místo ve skupině „3“, kde nás na startu začínalo 10 posádek. Následovala polokruhová RZ2, při které jsem zlepšil své diktování, ale trochu se nám zhoršil zajetý čas. Při RZ3 se nám povedlo dojet posádku startující před námi, která bohužel havarovala. Oba kluci byli z auta venku a ukazovali nám cedulku O.K., proto nebyl důvod zastavovat. Jejich auto nakonec již dalšího závodu nebylo schopno a lehká časová ztráta při průjezdu okolo nich nám byla následně stažena. 

 

Před 4 rychlostní zkouškou nás začalo zlobit řízení a proto jsme volali do servisu, ať se mechanici připraví na výměnu serva. Půlhodinový servis se odehrával celkem v rychlém tempu, vše se stihlo na 1 a my s chutí vyrazili do další sekce. Ta obsahovala už jenom 3 testy, protože jedna rychlostka byla z důvodu překročení maximální povolené průměrné rychlosti zrušena. V jedné ze zbývajících RZ následně došlo k další havárii a to posádky Šikl - Vilímek, což nám umožnilo posun o příčku výše v naší kategorii. Po sobotním zápolení se tak naše posádka Šimek - Horáček nacházela na 5. místě ve třídě a na 22. místě celkového pořadí. Navíc ztráta pouhých 11 vteřin na posádku na 4. místě nám dávala ještě šanci na lepší umístění a to pro nás byla dobrá pozice do dalšího závodního dne. Sobotu jsme zakončili 45 minutovým servisem, pak jsme odevzdali auto do uzavřeného parkoviště, a mohli jet v klidu na večeři a brzy spát.

 

V neděli jsme vstávali velmi brzo a ještě do tmy. Naštěstí při vyzvednutí auta z uzavřeného parkoviště bylo už světlo a my mohli provést krátký servis, včetně výměny pneumatik. Před námi bylo 6 testů a velká výzva dotáhnout se na příčku výše v naší kategorii. 

 

První nedělní RZ vyšla super a my jsme stáhli náskok posádky Matěna -Zalabák pouze na 6 vteřin. To bylo ovšem naposled, kdy jsme klukům ukázali pověstná záda! Jak Lukáš Matěna později přiznal, na první rychlostní zkoušce ještě asi spal a tak nám dal planou naději. Ve 12 zkoušce ze 14 se pak smůla přilepila na posádku Hrobský – Štěpán, kteří prorazili kolo a museli jej na testu měnit. To jejich posádku stálo 10 min, ztrátu druhého místa v průběžném hodnocení a my jsme díky tomu poskočili zase o stupínek výše. 

 

Po závodním víkendu, kdy jsme absolvovali 584 km v závodním voze a z toho 155 v ostrém závodním tempu jsme stáli konečně na cílové rampě. Na krku se nám mohla houpat bramborová medaile z klasifikování naší třídy a v celkové pořadí jsme vybojovali parádní19 příčku!

 

Tímto chci poděkovat za podporu teamu Orion racing, za přípravu auta BPM motorsport a dále všem, kteří nám pomáhají a fandí při našem sportovním snažení. 

 

Jindra Horáček, navigátor