Rozcestník

Aktuality

Rallye Jeseníky 15. - 16. září 2018

Rate this item
(0 votes)

Rallye Jeseníky nás již ve čtvrtek přivítala deštivým počasím, které přetrvávalo i v pátek, kdy už probíhalo najíždění trati a psaní rozpisu. Předpověď dalších dní slibovala, že v sobotu, tedy v závodní den bude hezky a nakonec tomu tak opravdu bylo, jen silnice a cesty RZ byly i nadále mokré. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli nasadit na naše závodní Mitsubishi skupiny N gumy Pirelli RKW7 vhodné pro střední teploty a i vlhký asfalt, kdy se nakonec tato volba pneumatik ukázala jako dobrý tah. Od prvních uklouzaných RZ jsme drželi výbornou 7 příčku v celkovém pořadí. Tratě byly krásné, chvilkama rychlé s přechodem do pomalých a technických pasáží. V zatáčkách chyběly antikatovací kolíky a tak skoro každá zatáčka byla v katu. Vytahaná šotolina na asfalt pak dělala problémy při výjezdech ze zatáček a tak nebyla nouze o jízdu bokem. Po prvních 3 RZ následoval servis, kde díky skvěle připravenému 
autu od Marka Petráčka BPM motorsport nebylo krom standartní údržby co dělat. Při rozhodování, zda auto přezout na suché gumy, jsme se nakonec shodli, že necháme gumy stávající. 

Po občerstvení a doplnění paliva jsme s chutí vyrazili do dalšího kola, znovu si zazávodit na stejných třech rychlostních zkouškách. V průjezdech jednotlivých zkoušek se nám ovšem již tak nedařilo a zajeli jsme osmé, deváté a nakonec dvanácté místo. Dokonce došlo při delších brzdách i k malému šrámu na autě, kdy jsme cinkli o svodidla. Na štěstí náskok z prvního kola a opravdu jen malé časové rozdíly nás i nadále drželi na 7 příčce celkově. 

Po dotankování a bez servisu jsme vyrazili na poslední nejdelší rychlostní zkoušku. I na té jsme zajeli až 12 čas v celkovém pořadí, které ale nakonec neohrozilo zisk a udržení 7 příčky v pořadí celkovém! 

Krásné 7. místo je pro naší posádku zatím nejlepším zajetým výsledkem v rallye sprint sérii. Před naší posádkou byly už jen vozy specifikace R5 a WRC a za sebou jsme nechali některé R5 či GT3 nebo skvěle jedoucí a fungující vozy specifikace R2. 

Aktuálně se připravujeme na první start velkého mistráku a to na Rallye Příbram. Zde jsme v samostatné vyrovnané kategorii 3 a je nás přihlášeno 10 posádek. Držte nám palce, ať naše premiéra dopadne co nejlépe. Těšíme se na Vás 13.-14.10. v Příbrami. 
 

 

 

Rallye Jeseníky - Šimek + Horáček, Mitsubishi EVO IX, Orion Racing Team