Rozcestník

Aktuality

Report z EURONASCAR: Martin Doubek se blýskl super výkonem!

Rate this item
(0 votes)

Šestidílný seriál WHELEN EURONASCAR 2018 měl 19. - 20. května druhé dějství letošní sezony v italském středisku Franciacorta. Jediný český zástupce v třicetičlenném startovním poli hlavní kubatury ELITE 1 byl opět třiadvacetiletý jezdec, odchovanec týmu Orion Racing - Martin Doubek, který vstupuje do své čtvrté sezony - této atraktivní automobilové soutěži. Proti prvnímu závodu ve španělské Valencii (výsledek 20/11, Ford Mustang) Martin přesedlal na vůz Chevrolet SS, od promotérské skupiny (Belgium Driver Accademy), a také obdržel nové startovní číslo z 5 (to ještě měl ve Valencii) na 7.

 

 

 

Změn tedy v Itálii bylo dost, ale již od prvních tréninků bylo zřejmé, že Martinovi jdou nové věci k duhu. To ale bylo zapotřebí potvrdit i v samotných ostrých finálových rozjížďkách. Hned v prvním sobotním klání třídy ELITE 1 dojel Doubek na skvělé osmé pozici, následující den skončil devátý. Čili celkový víkendový účet - dvakrát umístění v TOP 10 je super! "Závody jsem si tady užíval od první chvíle, vše fungovalo podle představ, byl jsem spokojen jak s autem, tak týmem. Některé okolnosti byly pro mne nové (vůz, tým) a hned se dostavil takový výsledek, který je pro mě povzbuzující, už se moc těším do Anglie," prohlásil spokojený Doubek. Navíc v kategorii Junior se Martin blýskl 2x třetí příčkou, což se pochopitelně počítá! Po dvou podnicích je Doubek v juniorech druhý a v hlavní skupině ELITE 1 se v průběžné klasifikaci posunul na sedmé místo, když suverénem letošního ročníku je izraelský pilot Alon Day (Chevrolet SS), který ještě ani jednou nezaváhal a na svém kontě má plný počet bodů.

 

 

Evropský seriál NASCAR hostí 9. - 10. června anglický známý okruh - Brands Hatch, který Martinovi hodně sedí, chodí sem také největší divácká návštěva (loni kolem 120 000 příznivců!), no a Doubek by zde měl mít už nový vůz, který se momentálně intenzívně připravuje - dolaďuje. " V Italii jsem na vypůjčeném voze podal svůj nejlepší výkon v ELITE 1 mezi profíkama a proto očekávám, že v Brands Hatch to bude s novým autem ještě lepší - již se moc těším, akorát mě mrzí, že tento termín koliduje s Orion Cupem, kde tím pádem nemohu být," podotkl k situaci Doubek.

 

 

 

 

 

 

 

Za Orion Racing - Petr Kovář