Rozcestník

Aktuality

Report z EURO NASCAR, finálový podnik hostil belgický Zolder...

Rate this item
(0 votes)

Tak jako loni viděli diváci vyvrcholení letošní šestidílné série NASCAR WHELEN EURO 2017 na legendárním okruhu - CIRCUIT ZOLDER, i letos (14. - 15. října) pod názvem promotéra AMERICAN FESTIVAL. Za pěkného počasí do bojů o další evropské body zasáhl i jediný český zástupce, litomyšlský odchovanec týmu Orion Racing - Martin Doubek startující s vozem Ford Mustang, rakouské stáje Renauer Motorsport.

 

 

 

Závodní program začal již v pátek volnými tréninkovými jízdami, ostré mistrovské boje vypukly v sobotu a druhé rundy v neděli. Martin měl ale v podstatě celý víkend problémy s vozem a vše vyvrcholilo v neděli, kdy jízdu nedokončil právě kvůli technickým potížím. " Kromě první jízdy třídy ELITE 2 v sobotu, kde jsem skončil šestý jsem rozhodně čekal od tohoto závodnického finálového podniku daleko více, navíc po loňském úspěchu, kdy jsem tady vystoupil na stupně vítězů. Od pátku se totiž projevovaly problémy s autem, nejdříve se ozvaly brzdy - později se přidaly také pneumatiky" prohlásil v depu po závodě zklamaný Doubek.

 

 

No nedá se nic dělat, každý závod je výsledkově jiný, navíc letos Martin dva podniky vynechal. V každém případě jeho okruhová sezona (v pořadí třetí) je již minulostí.. Proslýchá se ale, že v příštím ročníku má nastat mnoho zajímavých změn - tak uvidíme, bezesporu budeme zase držet palce, aby těch evropských bodů bylo na konci Martinovy výsledkové listiny co nejvíce!

 

 

Výsledky ELITE 1 (sobota): 1. Alon Day (ISR, Chevrolet SS)..., 13. M. Doubek (CZE, Ford Mustang), ELITE 2: 1. Thomas Ferrando (BEL, Chevrolet SS)..., 6. M. Doubek (CZE, Ford Mustang)

Výsledky ELITE 1 (neděle): 1. Marc Goosenes (BEL, Ford Mustang)..., 15. Doubek, ELITE 2: 1. Guillautie Deflandre (BEL, Chevrolet SS)..., 19. Doubek

 

 

Konečné pořadí Euro Nascar 2017 ELITE 1: 1. Day (661b.)..., 19. Doubek (276b.), ELITE 2: 1. Ferrando (676b.)..., 18. Doubek (333b.)

 

 

Za Orion Racing - Petr Kovář