Rozcestník

Aktuality

Nascar: Doubek v Itálii podal svůj nejlepší výkon!

Rate this item
(0 votes)

Po skoro dvouměsíční letní přestávce se evropská série NASCAR WHELEN přesunula 16. - 18. září do Itálie, kde mohli diváci sledovat již pátý závod, této atraktivní automobilové disciplíny. Kolem místní dráhy (ADRIA INTERNATIONAL RACEWAY) se tísnilo od čtvrtka do neděle na desetitisíce příznivců a bylo se jako vždy na co dívat - nechyběly strkanice, bouračky, tvrdé předjíždění, to vše pochopitelně ve velké rychlosti. No a v této vřavě dravců o další evropské body nechyběl litomyšlský rodák a odchovanec týmu ORION RACING Litomyšl jednadvacetiletý pilot - Martin Doubek.

Již od čtvrtka, kdy zde začínaly volné jízdy, to pro Martina a jeho auto Ford Mustang připravované rakouskou stájí Renauer, nevypadalo vůbec špatně. V tréninkových rozjížďkách patřil k nejrychlejším jezdcům, navíc v pátek v důležité kvalifikaci sice pršelo, ale Martinovi to nevadilo a své snažení zakončil absolutním druhým časem! To rozhodlo o tom, že si vyzkouší poměřit své síly nejen ve třídě ELITE 2, ale také v té prestižnější ELITE 1.

V sobotu už byly na pořadu ostré finálové boje. Doubek bral nejdříve jako na zahřátí 5. místo v ELITE 2, a o něco později v hlavní kubatuře ELITE 1 dojel mezi zkušenými, ostřílenými borci desátý. Zbytek energie si ještě schoval na neděli, kde se soutěžní program opakoval a nakonec z toho bylo ještě vylepšení o tři pozice v ELITE 1 a o jednu v ELITE 2. "Martin, zde podal nejlepší výkon, co s ním jezdím po závodech NASCAR, vydržel v nasazení obě skupiny tj. čtyři rundy a to už není rozhodně sranda. Měl během víkendu, také sportovní štěstí, ale to přirozeně k tomuto sportu patří. Po závodech byl také dekorován jako bronzový v juniorské třídě, což je proMartina super úspěch," řekl nadšeně po závodě jeho manažér - Luděk Řezníček.

Poslední podnik evropské NASCAR série uvidí diváci 7. - 9. října na okruhu v belgickém Zolderu a tady po loňském úspěchu, by chtěl Doubek zaútočit na stupně vítězů ve třídě ELITE 2 a v té silnější být v TOP 5.

Za Orion Racing - Petr Kovář