Rozcestník

Aktuality

EuroNascar Anglie: Doubka zradila dvakrát technika!

Rate this item
(1 Vote)

Třetím dílem pokračovala evropská série Nascar Whelen, tentokrát na legendárním okruhu BRANDS HATCH CIRCUIT v Anglii, přibližně 80 kilometrů od Londýna. Již podle názvu AMERICAN SPEEDFEST, se zde jednalo hodně především o show, která přilákala do místních ochozů desetitisíce příznivců tohoto atraktivního odvětví. Vystavovaly se tu historická auta, probíhaly různé soutěže, autogramiády, přehlídky - prostě program nabitý na celý víkend. Vrcholem jsou ale vždy závody, které svým průběhem, dramatičností dostanou přítomné diváky do pořádného varu!

 

 

Z českého pohledu do bojů o další evropské body nastoupil litomyšlský rodák a odchovanec týmu Orion Racing - Martin Doubek. Po loňské premiéře se sem Martin hodně těšil, protože místní dráha a celé dění kolem ho velice nadchlo. Ovšem jak v sobotu, tak i v neděli měl problémy se svým závodním autem (Ford Mustang), a v každé jízdě musel předčasně odstoupit kvůli potížím s převodovkou. Později se k situaci vyjádřil jeho manažér Luděk Řezníček"Je to pochopitelně velká škoda, neboť Martin zajížděl v tréninkových kolech skvělé časy, vše vypadalo dobře. Mechanici rakouského týmu Renauer museli celkem třikrát vyměnit převodovku. V současné době probíhá analýza motoru, co bylo vlastně příčinou a posléze uvidíme, na co mechanici přijdou. V každém případě jsme přišli o spoustu bodů a propad z vydřené třetí pozice."

 

 

V sobotním klání opět dominoval belgický jezdec Stiens Longin, který tak letos zvítězil již popáté za sebou. Druhý den ale ukázal velkou dravost, hlad po vítězství španělský zástupce - Salvador Tineo Arroyo, a v kubatuře Elite 2 porazil dosud nepřekonaného belgického lídra. Šestidílný seriál zavítá 25. - 26. června do Francie na trať - TOURS SPEEDWAY.

 

Průběžná klasifikace EuroNascar po Anglii:     1. L. Stiens (BEL) - 282b., 2. S. T. Arroyo (SPA) - 253b., 3. G. Riccardo (ITA) - 218b... 11. M. Doubek (CZE) - 184b.