Rozcestník

Aktuality

EuroNASCAR - Doubek v Holandsku dojel dvakrát devátý

Rate this item
(2 votes)

Již druhý díl evropského šampionátu NASCAR Whelen Euro Series 2016, pokračoval v Holandsku na okruhu Raceway Vanray. Na startu nechyběl český automobilový reprezentant, litomyšlský odchovanec týmu OrionRacing - Martin Doubek, který s vozem Ford Mustang rakouské stáje Dexwet Renauer, v úvodním klání (Španělsko) zaznamenal nadějný výsledek. Zde ovšem na Martina čekal klasický americký ovál, ale ten zrovna nepatří k Doubkovým oblíbeným tratím.

 

 

V nedělním měřeném tréninku se Martinovi nepodařilo zajet dobrý čas, byl klasifikován až jako šestnáctý. Čili po automaticky horším startovacím manévru se postupně Doubek prodíral polem svých soupeřů kupředu, až nakonec z toho bylo slušné deváté místo. Druhý den v pondělí (byl nejenom v Holandsku svátek - Pfingsten), Martin při druhém snažení zopakoval stejné umístění. "Ovál zrovna nemiluji, když k tomu připočtu, co tady bylo nebezpečných kolizí, bouraček ve velké rychlosti, tak nakonec jsem s dvakrát devátou pozicí celkem spokojen. Navíc v průběžné klasifikaci po dvou odjetých podnicích jsem se probojoval na třetí flek, to je paráda a už se moc těším do Anglie, kde to loni bylo super," podotkl po holandském vystoupení Doubek.

 

 

 

 

Jeho manažér Luděk Řezníček, který řadu věcí domlouvá a o Martina svědomitě pečuje, po závodě řekl: " Loni tady byl Martin poprvé, jako nováček EuroNascar si musel na mnoho věcí zvyknout a nasát pro něho novou atmosféru. Dnes už z tohoto pohledu má více zkušeností a měl by je letos v seriálu zúročit."

 

 

Průběžné pořadí po Španělsku a Holandsku:   1. Stienes Longin (BEL) - 196b., 2. Salvador Tineo (SPA) - 168b., 3. Martin Doubek (CZE) - 147b.

 

Šestidílný evropský seriál Nascar Whelen 2016 zavítá 10. - 12. června do Anglie na legendární dráhu - Brads Hatch Circuit.

 

 

 

Za Orion Racing - Petr Kovář