Rozcestník

Aktuality

Evropský Nascar odstartoval - Doubek na úvod v elitní desítce!

Rate this item
(0 votes)

Po zranění ramene se litomyšlský pilot Martin Doubek (21) ukázal v dobrém světle v prvním podniku NASCAR WHELEN EURO SERIES 2016, který měl o víkendu úvodní dějství ve španělské Valencii (okruh - Ricardo Torno). V kategorii Elite 2 se zde představilo celkem 26 závodníků - letos s číslem 5 startující Doubek (Dexwet Renauer - Ford Mustang) z týmu Orion Racing Litomyšl. Martin v prvním sobotním závodě dojel na devátém místě, ke konci měl už ale jeho Ford problémy s obutím. V nedělním klání, po bojovném výkonu se blýskl šestou pozicí, když na čtvrtou příčku mu scházela pouhá sekunda!

 

 

„V sobotu jsme se potýkali s horším nastavením techniky, navíc se ještě k tomu přidaly pneumatiky. Druhý den, už to bylo o poznání lepší a kýžený výsledek se dostavil. Zraněné rameno z motokrosové přípravy je v pohodě, vůbec mě nelimitovalo, už se těším na další evropské boje," podotkl k prvnímu vystoupení spokojený Doubek. Z vítězství se nakonec radoval belgický jezdec Stienes Longin (Chevrolet SS), syn bývalé hvězdy F1 - Angličan Freddie Hunt (Chevrolet SS) měl v sobotu problémy, v neděli dojel za Doubkem jako osmý.

 

 

Šestidílný seriál Nascar Whelen pokračuje 15. - 16. května v Holandsku (oval speedway), posléze zavítá do Anglie (legendární Brands Heatsh), Francie (již podruhé oval speedway), Itálie (Adria Raceway) a finálový podnik uvidí diváci v belgickém Zolderu.

 

Za Orion Racing - Petr Kovář