Rozcestník

Aktuality

Doubek zabodoval v Belgii

Rate this item
(0 votes)

Litomyšlský rodák Martin Doubek (20) se blýskl svým výkonem v závěrečném podniku evropské série NASCAR 2015, které se uskutečnilo na legendární dráze v belgickém Zolderu. Tyhle závody sice tak nějak patří k Americe, ale jezdí se i v Evropě. Závodník Orionu Litomyšl Racing letos skočil jako nováček do tohoto prestižního klání, oťukal se, získal důležité zkušenosti a ty chtěl zúročit při finálovém dějství šampionátu v Belgii.

Martin jezdí Nascar Whelen Euro Series - Elite 2 s vozem Ford Mustang (540 koní) a v sobotním představení dosáhl na devátou pozici. Druhý den se zdravě naštval a sobotní výsledek ještě o dvě příčky vylepšil. To ale nebylo zdaleka vše.

 

 

Mladý Doubek zde totiž dostal šanci ( za dosažené výsledky) jet navíc i prestižní třídu Nascar Elite 1, kde jsou ovšem již ostřílení, velezkušení borci (profíci). Protože se ale nezúčastnil kvalifikace (kolize kubatury), musel tím pádem na start až jako poslední. Pochopitelně Martinovi již o nic nešlo a možná právě kvůli tomu se posouval jezdeckým polem dopředu takovým způsobem, že v depu různých týmů způsobil svým nasazením - předjížděním značný rozruch. Cílem nakonec prosvištěl jako desátý z dvaadvaceti pilotů. " Byla to pro mě ohromná šance ukázat se v elitní společnosti, od začátku jsem do toho bušil co to šlo, předjel jsem 12 dravců, kteří mi nedali nic zadarmo. Byl to pro mě letos jednoznačně nejlepší úspěch v Nascar, již nyní mám několik dobrých nabídek od různých týmů k testování. Za své dosažené výkony chci poděkovat manažérovi Luďkovi Řezníčkovi, který mně pomohl nastavit podmínky v rakouském týmu Motorsport Renauer, důležité rady mně dával i během jízdy," povídal nadšený Doubek.

Pro příští rok má Martin nemalé plány - chtěl by přirozeně pokračovat v Nascar - Elite 1 a Elite 2, zde už ukázat  natvrdo co v něm je, a k tomu zkusit štěstí v dalším zajímavém seriálu Lambo Super Trofeo 2016.

 

 

Za Orion Racing Litomyšl - Petr Kovář