Rozcestník

Aktuality

Doubek testoval Lamborghini

Rate this item
(0 votes)

Litomyšlský automobilový jezdec Martin Doubek dostal minulý měsíc nabídku na testování s oficiálním závodním týmem Lamborghini na okruhu Adria Raceway v Itálii. Martin dostal k dispozici model Huracán, což je závodní auto GT3 SERIE pro rok 2016. "S tak ostrým autem jsem ještě v životě nejel, na dráze jsem jezdil několik kol a mohl srovnávat s tím co pilotuji v evropské sérii Nascar (Ford Mustang). Je to úplně něco jiného, pod kapotou má neuvěřitelných 620 koní. Zrychlení je brutální, Huracán je v porovnání s Mustangem rozhodně lehčí, tudíž při ovládání to byl super pocit," prohlásil své zážitky dvacetiletý Doubek. Na italském okruhu pilně testoval také další česky závodník a to velezkušený borec -Tomáš Enge, který měl v ruce zase volant vozu Lamborghini - letošní model Gallardo.

Jezdec Orionu Litomyšl Doubek dostal tedy možnost pro příští sezonu jezdit v tomto prestižním týmu, jednalo by se o sérii Lambo Super Trofeo a Black Pain, kde závody jsou v podstatě po celém světě. "Pochopitelně je to velice zajímavá - lákavá nabídka, kterou zvážíme a pak se uvidí, rozhodně s tímto týmem proběhne ke konci roku ještě jedno svezení," podotkl Doubek.

Před Martinem je nyní ale poslední podnik série Nascar na trati v belgickém Zolderu, a zde by chtěl ve své kategorii jako nováček zaútočit na elitní společnost TOP 5 závodníků.

 

Za Orion Litomyšl Racing - Petr Kovář