Aktuality

6. závod seriálu M ČR – Sosnová

Rate this item
(0 votes)

Celý seriál domácího šampionátu se blíží ke svému letošnímu konci. Předposlední závod seriálu se odjel na Autodromu v Sosnové u České Lípy o víkendu 20.-21.8.2011. Orion Racing team z Litomyšle měl na startu dva hlavní jezdce , Martina Doubka a Marka Borise Machuldu. Martin Doubek v letošní sezoně bojuje o přední místo v kategorii KZ2 a do Sosnové jel v podstatě bojovat o udržení celkového třetího místa a teoreticky se pokusit toto místo ještě vylepšit. Marek Boris Machulda letos startuje jako nováček v kategorii Kadet, ale vzhledem k tomu, že v loňském roce byl Mistrem republiky v kategorii Bambini, tak se očekávalo , že i v nové kategorii se bude pohybovat v popředí celkového hodnocení. Martin Doubek vstoupil do předposledního závodu skvěle. Bylo jasně patrné, že i technika fungovala tak, aby se dal udělat v Sosnové skvělý výsledek. Měřený trénink tuto skutečnost jen potvrdil. Druhé místo v kvalifikaci zajistilo start do obou jízd z první řady. Navíc čas Martina byl pouze o 0,005 s pomalejší než u nejrychlejšího Adama Janouše z Pragy.  První bodovací jízdu Martin Doubek vyhrál fantastickým výkonem a to stylem Start-cíl. Za sebou s větším odstupem nechal i vedoucího jezdce šampionátu Jana Midrlu. Vše nasvědčovalo tomu, že celkové vítězství v tomto závodě je na spadnutí. V druhé jízdě se start nepovedl tak, jak v první. Přesto si většinu kol Martin udržoval skvělou druhou pozici za Janem Midrlou. Smůla pro Martina a celý Orion Racing team přišla v předposledním kole, kdy Martin musel odstoupit pro závadu na motoru. Po závodě se ukázalo, že v motoru se zadřela ojnice , která byla namontovaná před závodem jako nová. Následně zjistil motorář týmu Petr Machač podrobnější prohlídkou jasnou vadu materiálu.  Marek Boris Machulda zajel v kvalifikaci také skvěle. Měl celkově druhý čas za vedoucím Karlem Simonem. I jemu technika fungoval tentokrát velmi dobře. Marek měl ale v první jízdě velmi ošklivou kolizi a svou jízdu skončil v ochranné bariéře a v péči lékařů. Jeho zranění se nakonec neukázalo až tak vážné a nastoupil i do druhé jízdy, ve které projel cílem na čtvrtém místě.