Aktuality

5. závod Mistrovství ČR v Písku

Rate this item
(0 votes)

Domácí  mistrovství v kartingu pokračovalo v Písku svým pátým závodem v pořadí. Do konce seriálu zbývají ještě dva závody, a to v Sosnové a ve Vysokém Mýtě.  V Písku o minulém víkendu 1.-3.7.2011 se odjely velmi pěkné závody. Pouze v neděli byl závod poznamenán velmi špatným počasím , kdy byla až neuvěřitelně velká zima a neustále se přidával déšť.  Přesto, že tento závod měl zatím letos nejslabší  účast (139 závodníků), tak se ve všech kategoriích usilovně bojovalo o každý bod do celkového hodnocení  M ČR. Za Orion Racing team nastoupili tentokrát pouze dva jezdci . Martin Doubek – kategorie KZ2 a Marek Boris Machulda – kategorie Kadet. Petr Dvořák v kategorii Honda nestartoval.  V nejsledovanější kategorii KZ2 podal velmi pěkný výkon Martin Doubek. Do předpokládaného souboje o první místo v celkovém hodnocení M ČR,   mezi Janem Midrlou a Adamem Janoušem,  nečekaně zasáhl Martin Doubek z Orionu. Již v měřeném tréninku na sebe výrazně Martin upozornil velmi rychlým časem, kdy byl pouze o 0,004 s  druhý za Janem Midrlou. V první bodované jízdě  dojel na druhém místě, ale při této jízdě  zajížděl nejrychlejší časy na jedno kolo ze všech startujících. Prostě,  skvěle fungovala technika Tony Kart/Vortex a i Martin Doubek se ukázal ve skvělé formě. Velký podíl na dobrém výkonu Martina Doubka v Písku,  měl start  v závodu WSK v italské La Conce, který se konal za velmi náročných podmínek týden před tímto závodem.  Celkově druhé místo v Písku podrželo Martina  Doubka v průběžném hodnocení  M ČR na třetím místě a podařilo se snížit bodovou ztrátu na druhého Adama Janouše. Marku Borisi Machuldovi se v kategorii Kadet tentokrát  moc nedařilo a z Písku si do celkového hodnocení připočítal pouze 16 bodů.