Aktuality

3. závod Mistrovství České republiky - Písek

Rate this item
(0 votes)

Třetí závod domácího kartingového šampionátu tentokrát (21.-22.5.2011) zavítal na motokárovou dráhu do jihočeského Písku. Týden před tímto závodem se v Písku jel hobby závod „Karting Cupu“, který opět mnoho jezdců využilo jako trénink na mistrovský závod. Do Písku přijelo bojovat o mistrovské body celkem 144 jezdců v 10 kategoriích a 70 jezdců ve vytrvalostním závodu Hond.  Za Orion Racing team k závodu nastoupili tři jezdci. Standardně Martin Doubek v kategorii KZ2, Marek Boris Machulda v kategorii Kadet a Petr Dvořák v kategorii Honda GX 390. Motokárová dráha v Písku je svým posazením do přírody nejkrásnější a také díky svému profilu nejtechničtější. V poslední době na této trati platí pravidlo, že kdo chce patřit mezi nejrychlejší jezdce , musí  projíždět po trati v místech, kde jsou velké nerovnosti a hlavně jezdit přes obrubníky.  Tato skutečnost se po závodech samozřejmě projevuje na fyzickém stavu jezdců a také na stavu závodních podvozků. Závodníci, kteří  trénovali na Karting Cupu a poté ještě jeli mistrovský závod, tak byli rádi, že byli schopni závod dokončit v plném závodním tempu. Tato skutečnost se také týkala jezdce Orion Racing teamu,  Martina Doubka, který po absolvování poslední závodní jízdy měl tak pohmožděná žebra, že přes bolest jen těžko sděloval dojmy z jízdy. . Možná i tato skutečnost se projevila na nižším počtu startujících a to zejména v nejrychlejší kategorii KZ2. S tímto problémem se dá ale za současné situace jen velmi těžko něco dělat. Pořadatelé mají vážné existenční problémy s dráhou a tak závodníci směřující na závody do Písku, prostě budou muset počítat s nějakým „modrým“ žebrem navíc a také s tím, že jejich podvozky na této dráze prostě dostanou trochu víc zabrat než kdekoliv jinde.

Ale zpět k závodu. Martin Doubek v kvalifikačním tréninku  skončil na pátém místě. Před  Martinem  se umístila Lucie Panáčková, takže se dalo předpokládat, že se bude opakovat situace ze závodu ve Vysokém Mýtě, kdy bude Martin Doubek bojovat o 3. místo na stupních vítězů právě s touto závodnicí. V první bodovací jízdě se po nevydařeném startu Martin Doubek umístil až na 6.místě a v druhé bodovací jízdě již skončil na 4.místě . Celkově z toho vyšlo bodově 5.místo, právě za Lucii Panáčkovou. V průběžném pořadí M ČR po třech závodech je Martin Doubek na pěkném třetím místě.

Marek Boris Machulda se ve své nové kategorii Kadet postupně „zabydluje“. V kvalifikačním tréninku již obsadil pěkné 3.místo a v bodovacích jízdách skončil dvakrát na 4. místě. Celkově  to vyšlo na 4.místo a i v průběžném pořadí M ČR je Marek Boris Machulda na 4.místě.

Petr Dvořák zajel  velmi dobře kvalifikační trénink, kdy s minimální ztrátou skončil na 2.místě.  První bodovací jízdu vyhrál a v druhé po tvrdém souboji a menší kolizi skončil až na 6.místě. Po sečtení bodů, to vyšlo na velmi pěkné 2.místo a tedy stupně vítězů. V průběžném pořadí M ČR je Dvořák až na 7.místě, protože mu prozatím schází body z prvního závodu, kterého se nemohl zúčastnit ze zdravotních důvodů.

Další závod Mistrovství ČR se pojede týden po MS a ME ve Wackersdorfu  tj. 18.-19.6.2011 na motokárové dráze Ypsilonka u Chebu.

Text : Vráťa Ondráček