Aktuality

La Conca – WSK Master Serie

Rate this item
(0 votes)

O posledním únorovém víkendu 26.-27.2.2011 byl v italské La Conce odstartován letošní seriál motokárových závodů , který nese název WSK. Tento seriál se jede na čtyřech úrovních, z nichž série Master je pořádána  na mezinárodní úrovní , ale pouze na závodních okruzích v Itálii. Tak jako v loňském roce, tak i letos se kompletního seriálu WSK zúčastní litomyšlský Orion Racing team. Účast v tomto seriálu pojímá závodní tým z Litomyšle především jako kvalitní trénink pro nadcházející šampionáty v roce 2011 . V La Conce tým startoval v jezdeckém složení Patrik Hájek v kategorii KZ1 , Martin Doubek v kategorii KZ2 a junior  Marek Boris Machulda v kategorii MINI 60. Zejména pro nejmladšího člena týmu a loňského Mistra republiky Marka Borise Machuldu, to byla první příležitost ke změření jeho jezdeckých kvalit se zahraniční konkurencí. Téměř celý závod se odjel na mokré trati  a tyto nelehké podmínky se výrazně podepsaly i na průběhu závodu. I jezdci Orion Racing teamu se nevyhnuli problémům. Marek Boris Machulda měl hned na začátku závodu větší havárii, kde poškodil podvozek motokáry a přivodil si ještě zranění v podobě naražených žeber. Martina Doubka zase potkala hromadná havárie na startu, kde si poškodil tak vážně techniku , že nemohl  pokračovat v závodě.  Závody WSK se jedou během víkendu jako dva samostatné závody, které se potom jednotlivě započítávají do celého seriálu. Jezdci Orion Racing teamu i přes nelehké podmínky dosáhli velmi pěkných vsledků. Nejvíce se dařilo Patriku Hájkovi, který zajel skvěle obě finále v kategorii KZ1. První finále dojel na 6.místě a druhé finále skončil těsně pod stupni vítězů na 4.místě. Martin Doubek v kategorii KZ2 obě finále dojel na 13.místě, přitom druhé finále dlouho vedl, ale v závěru měl kolizi a propadl se až na uvedené 13.místo. Účinkování Marka Borise Machuldy poznamenalo bolestivé zranění. Marek  jel pouze semifinále , kde dojel na 29.místě.  Účinkování Orion Racing teamu v tomto závodě  hodnotí vedení  týmu kladně. Zejména výsledek Patrika Hájka potvrdil , že  podvozky  Tony Kart a motory Vortex   byly dobře připraveny pro tento závod. Celý tým si také velmi pochvaluje spolupráci s továrním týmem Tony Kart Racing team, která má nemalý podíl na těchto dobrých výsledcích.  Manažer týmu Martin Slavík také směřuje své poděkování týmovým sponzorům, díky kterým může Orion Racing team absolvovat na náročnou přípravu pro nadcházející sezonu 2011.

Text: Vráťa Ondráček